Telefon, radio, Internet? Sprawdź, jakimi drogami alarm powiadomi służby o włamaniu

Środa, 23 Grudzień 2015

Centrale komunikacji, będące elementem instalacji alarmowych, mogą wysyłać informacje o wydarzeniach za pośrednictwem kilku kanałów. Sprawdź, jakie rozwiązanie będzie najbardziej efektywne.

Jak działa system powiadamiania o włamaniu?

W przypadku zarejestrowania zdarzeń włączających alarm, centrala instalacji powiadamia o incydencie obsługę stacji monitorowania, właściciela alarmu oraz, opcjonalnie, stawia także w gotowości sąsiadów. Dalsze postępowanie może toczyć się na dwa sposoby. W pierwszym wariancie po odebraniu sygnału, pracownicy stacji kontaktują się z właścicielem telefonicznie, powiadamiając go o zagrożeniu. Później, na jego prośbę, lub w przypadku gdy próba połączenia nie powiedzie się, wzywają policję. Druga opcja jest skuteczniejsza, ale i droższa. Polega na tym, że każdorazowo po odebraniu przez stację monitorowania niepokojącego sygnału, na miejsce zdarzenia wysyłany jest patrol z wybranej agencji ochrony.

Plusy i minusy łączy telefonicznych i internetowych

Przekazywanie sygnału o zagrożeniu za pośrednictwem linii telefonicznej to najczęściej stosowane rozwiązanie. Jest ono dość drogie i bywa zawodne. Połączenie telefoniczne może ulec awarii, np. na skutek złych warunków pogodowych. Sygnał z centrali komunikacji może być także przekazywany za pomocą telefonii GSM. Można przesyłać go SMS-em, poprzez klasyczne połączenie lub protokół GPRS. Popularne jest także wykorzystywanie na potrzeby instalacji alarmowych przewodowego łącza internetowego. Opcja ta jest zdecydowanie najtańsza.

Niezawodne radio

Bardzo skutecznym, ale zarazem drogim urządzaniem do powiadamiania o groźnych zdarzeniach rejestrowanych przez alarm jest nadajnik radiowy, który wysyła wiadomości za pośrednictwem fal. Instalacja taka jest bardzo skuteczna, jednak trzeba pamiętać o jej dobrym zabezpieczaniu, tak aby włamywacze nie mogli jej łatwo zdemontować.

 

Strefa dziecka
Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Wtorek, 12 Styczeń 2016
Dziecięcy pokój bywa pełen niebezpieczeństw dla... rodziców. Chyba każdemu opiekunowi zdarzyło się nadepnąć na klocek...
Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Wtorek, 29 Grudzień 2015
Dla dziecka, które dopiero poznaje świat, przedmioty wokół są niebywale ciekawe. Maluch pragnie wszystkiego dotknąć,...
Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Wtorek, 22 Grudzień 2015
Obecnie, gdy znaczna część życia dziecka przebiega na nienadzorowanej aktywności online, rodzice muszą znaleźć dodatkowe...
Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Wtorek, 1 Grudzień 2015
„Gotuj z rybką MiniMini” to program promujący prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieciaki, razem z wesołą rybką,...