Jak ubezpieczyć się na zimowy wyjazd za granicę?

Środa, 13 Styczeń 2016

Ferie zimowe to czas zagranicznych wyjazdów na narty i snowboard. Kiedy pogoda w Polsce jest niepewna, wiele osób decyduje się na urlop w Alpach, gdzie warunki do zimowego szaleństwa są doskonałe. Jak ubezpieczyć się na wyjazd, aby ochronić rodzinę przed niespodziankami?

Dlaczego ubezpieczenie turystyczne jest ważne?

Wielu Polaków decydując się na urlop za granicą zakłada, że podczas wakacji nie spotka ich nic złego i rezygnuje z zakupu ubezpieczania. To błąd, ponieważ podczas wakacji często zdarzają się niespodziewane wypadki, a koszty leczenia lub zadośćuczynienia osobie poszkodowanej na Zachodzie są o wiele wyższe niż w Polsce i mogą naprawdę niemile zaskoczyć. Wystarczy wspomnieć, że kompleksowa akcja ratownicza na stoku w Niemczech to rachunek na kwotę od 12 do 16 tysięcy złotych.

Dodatkowe usługi

Nie tylko koszty ekipy ratowniczej i hospitalizacji są wysokie. Słono trzeba zapłacić także za transport medyczny do kraju. Dlatego wyjeżdżając na narty, warto wykupić polisę, która obejmuje także taką usługę. Kupując ubezpieczenie, koniecznie sprawdź czy OC obejmuje także uprawianie sportów zimowych. Uwaga! Ubezpieczenie nie będzie obowiązywało, jeśli podczas wypadku osoby objęte polisą będą znajdowały się pod wpływem alkoholu.

EKUZ

Wyjeżdżając na narty warto także zadbać o wyrobienie EKUZ – Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Każda osoba objęta opieką polskiej służby zdrowia może wyrobić ją bezpłatnie. Dokument upoważnia do korzystania ze świadczeń medycznych we wszystkich krajach UE. Będą one udzielane na tych samych warunkach, co dla obywateli danego państwa.

 

Strefa dziecka
Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Wtorek, 12 Styczeń 2016
Dziecięcy pokój bywa pełen niebezpieczeństw dla... rodziców. Chyba każdemu opiekunowi zdarzyło się nadepnąć na klocek...
Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Wtorek, 29 Grudzień 2015
Dla dziecka, które dopiero poznaje świat, przedmioty wokół są niebywale ciekawe. Maluch pragnie wszystkiego dotknąć,...
Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Wtorek, 22 Grudzień 2015
Obecnie, gdy znaczna część życia dziecka przebiega na nienadzorowanej aktywności online, rodzice muszą znaleźć dodatkowe...
Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Wtorek, 1 Grudzień 2015
„Gotuj z rybką MiniMini” to program promujący prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieciaki, razem z wesołą rybką,...