Karta debetowa

Piątek, 29 Styczeń 2016

Karta debetowa jest wydawana do rachunku bankowego i charakteryzuje się tym, że korzystamy ze  środków zgromadzonych na koncie i w razie potrzeby z kredytu odnawialnego, o ile został nam taki przyznany. Kwota transakcji nie może przekroczyć stanu środków dostępnych na koncie, co odróżnia ją od karty kredytowej, gdzie środki mogą być wydawane do osiągnięcia limitu kredytowego przyznanego przez bank.

Propozycje banków

Oferta kart debetowych na rynku jest dość szeroka, a mało kto z nas zna się na bankowości na tyle, aby rzetelnie ocenić, która z nich jest najlepsza. Aby łatwiej było porównać i dobrać do swoich potrzeb taką kartę, należy najpierw ustalić do jakich celów i przez kogo będzie ona wykorzystywana. Na karta-kredytowa24.pl znajduje się przegląd kart debetowych wiodących wydawców, czyli MasterCard i Visa, dzięki któremu łatwiej będzie znaleźć produkt dopasowany do potrzeb.

Jeśli potencjalnego posiadacza karty debetowej cechuje mała stabilizacja finansowa i potrzeba niskich kosztów za taką kartę, to warto połączyć konto z darmową kartą debetową. Mowa tutaj głównie o studentach, do których banki coraz częściej kierują swoją ofertę, a także o osobach niepełnoletnich. Dostępne są karty debetowe tylko dla osób poniżej 20 roku życia, bez opłat za wydanie i używanie oraz prowadzenie konta, a także bez prowizji za transakcje bezgotówkowe i wypłaty z bankomatu. Nie mają one również możliwości zaciągnięcia limitu debetowego. Dla studentów i osób do 27 roku życia banki przygotowały karty debetowe, które nie wymagają dużo formalności, cechują się brakiem opłat lub możliwością ich uniknięcia przy aktywnym korzystaniu z produktu.

Dla lubiących wygodę przydatne będą karty NFC, czyli takie, które umożliwiają płatność komórką. Mają one postać karty SIM, która działa podobnie jak karta zbliżeniowa. Warto powiedzieć tutaj kilka słów o tego typu kartach debetowych, mają one bowiem coraz więcej zwolenników, ale dużo osób wciąż ma wątpliwości i nie do końca wie, na czym to polega ich używanie. Otóż płatność kartą debetową NFC odbywa się poprzez technologię wymiany danych między urządzeniami, które są w bliskiej odległości od siebie. Telefon musi mieć antenę NFC oraz system Android. Wystarczy przyłożyć telefon do czytnika i już! Podobnie jak w przypadku kart zbliżeniowych PayPass, transakcje powyżej 50 zł są chronione kodem PIN, jest to więc bezpieczny sposób płatności.

Wybierz kartę debetową z karta-kredytowa24.pl

Oprócz wymienionych rodzajów kart debetowych na rynku znajduje się jeszcze kilka innych, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Gdzie szukać dodatkowych informacji? Na karta-kredytowa24.pl można w łatwy sposób przekonać się, która z kart debetowych najbardziej odpowiada naszemu stylowi życia, wydawania i oszczędzania. Jest to możliwe dzięki porównywarce ofert kart debetowych. Porównanie pokazuje nam opłaty za karty debetowe oraz ich dostępne funkcje w przejrzysty sposób oraz pomoże odpowiedzieć na pytanie „czego oczekuję od mojej debetówki?”.

Dostępne na stronie karta-kredytowa24.pl porównanie jest bezpłatne i pomagaw podjęciu decyzji bez wychodzenia z domu. Porównywarka ofert kart debetowych oszczędza nasz czas i pieniądze. Ale to nie wszystko, na stronie znajduje się również Baza Wiedzy, dział FAQ, porównanie kart kredytowych i wiele innych. Już nie musisz wierzyć reklamom banków lub przeszukiwać Internet w poszukiwaniu informacji - wszystko jest w jednym miejscu, jasno i przystępnie, nawet dla osób, które nigdy nie miały do czynienia z tym tematem. Wejdź na http://www.karta-kredytowa24.pl/karta-debetowa.php, wzbogać swoją wiedzę i dokonaj świadomego wyboru karty debetowej.

Strefa dziecka
Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Wtorek, 12 Styczeń 2016
Dziecięcy pokój bywa pełen niebezpieczeństw dla... rodziców. Chyba każdemu opiekunowi zdarzyło się nadepnąć na klocek...
Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Wtorek, 29 Grudzień 2015
Dla dziecka, które dopiero poznaje świat, przedmioty wokół są niebywale ciekawe. Maluch pragnie wszystkiego dotknąć,...
Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Wtorek, 22 Grudzień 2015
Obecnie, gdy znaczna część życia dziecka przebiega na nienadzorowanej aktywności online, rodzice muszą znaleźć dodatkowe...
Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Wtorek, 1 Grudzień 2015
„Gotuj z rybką MiniMini” to program promujący prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieciaki, razem z wesołą rybką,...