Mieszkanie marzeń – jak je kupić?

Wtorek, 30 Czerwiec 2015

Często zastanawiamy się jak kupić wymarzone mieszkanie. Należy przyjąć, że idealnych nieruchomości nie ma, więc trzeba założyć, iż konieczne będą pewne ustępstwa z naszej strony. Dobrze jest realnie spojrzeć na rynek nieruchomości i podjąć odpowiednią decyzję.

Zasady wyboru odpowiedniego mieszkania

Szukając najlepszego mieszkania dla siebie trzeba kierować się kilkoma zasadami. Oto niektóre z nich: salon powinien być słoneczny, a sypialnia zacieniona. Mieszkanie powinno być położone w cichej okolicy, ale w niedalekiej odległości od centrum. Dobrze, by przy mieszkaniu był sklep spożywczy z własnym parkingiem, by jego klienci nie zajmowali miejsc mieszkańców. Zwróć uwagę, by w okolicy sklepu nie gromadzili się „podejrzani” ludzie. Powinno też być stosunkowo cicho. Dobrym rozwiązaniem będzie, jeśli w okolicy znajdą się przedszkole i szkoła, jednak na tyle daleko od twojego domu, by nie przeszkadzały ci krzyki dzieci.

Idealna lokalizacja nie istnieje

Należy przyjąć zasadę, że idealna lokalizacja i wymarzony rozkład mieszkania po prostu nie istnieją. Trzeba być tolerancyjnym także w stosunku do sąsiadów – oni również z pewnością  nie będą idealni. Należy jednak określić granice swojej tolerancji i elastyczności, by nie rezygnować ze zbyt wielu rzeczy.

Jakie są Twoje potrzeby?

Odpowiednio przygotuj się do zakupu nieruchomości. Spisz na kartce to co jest dla ciebie najważniejsze, a co może stać się przyjemnym dodatkiem. Pamiętaj, by nie oczekiwać znalezienia w 100% idealnego lokum.  Wyznacz granice tolerancji i elastyczności w czynionych ustępstwach. Jeśli uporczywie poszukiwać będziesz tej jednej, wymarzonej nieruchomości, może okazać się, że w nieskończoność staniesz się poszukiwaczem własnych czterech kątów. Przecież zawsze może okazać się, że coś jest nie tak, jak to sobie wymyśliliśmy. 

 

Strefa dziecka
Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Wtorek, 12 Styczeń 2016
Dziecięcy pokój bywa pełen niebezpieczeństw dla... rodziców. Chyba każdemu opiekunowi zdarzyło się nadepnąć na klocek...
Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Wtorek, 29 Grudzień 2015
Dla dziecka, które dopiero poznaje świat, przedmioty wokół są niebywale ciekawe. Maluch pragnie wszystkiego dotknąć,...
Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Wtorek, 22 Grudzień 2015
Obecnie, gdy znaczna część życia dziecka przebiega na nienadzorowanej aktywności online, rodzice muszą znaleźć dodatkowe...
Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Wtorek, 1 Grudzień 2015
„Gotuj z rybką MiniMini” to program promujący prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieciaki, razem z wesołą rybką,...