Idealna matka – i jej przydarzają się wpadki

Wtorek, 7 Lipiec 2015

Pomimo wielkiej miłości, jaką  matka obdarza swoje dziecko, nierzadko zdarzają się sytuacje, do których ciężko jest się jej przyznać. Ba, nawet omija ten temat licząc na to, iż nie zostanie przez nikogo zauważony. Do jakich zachowań wobec dzieci matki nie chcą dobrowolnie się przyznać? Co zatajają i skrupulatnie ukrywają przed otoczeniem?

Zaniedbania – wstydliwymi zachowaniami matek

Zmęczenie, stres, zbyt mało czasu dla siebie… Szereg codziennych sytuacji wywiera bezpośredni wpływ na życie współczesnych młodych kobiet - matek. 

Zdarza się, że młoda mama, pomimo tego, iż zdaje sobie sprawę z konieczności przebrania maluchowi przepełnionej pieluchy, pozostawia go w niej zaniedbując pielęgnację delikatnej skóry dziecka.

Brak natychmiastowej reakcji na dziecięcy płacz jest także częstą formą zaniedbań. Matka liczy na to, że dziecko samo się uspokoi, marzy, że może choć na chwilę przyśnie… Tak czy inaczej postanawiasz nie reagować na dziecięcy krzyk. W końcu przestanie.

Bywa, że matka jest rozczarowana płcią dziecka – zawsze marzyła o dziewczynce, gdy tymczasem urodził się chłopiec. Takie sytuacje stanowią spory odsetek zachowań młodych mam, zachowania te są jednak skrzętnie ukrywane przed światem.

Oszczędzanie na dziecku i inne „wykroczenia”

Nie mniej częstym zachowaniem jest chęć zaoszczędzenia na dziecku. Maluch ubrany w zbyt małe ciuszki lub buty męczy się, a matka mimo wszystko postanawia zaoszczędzić jego kosztem, przedkładając względy finansowe nad komfortem własnego dziecka.

Nie przyznasz się, choćby nie wiem co, jednak dla świętego spokoju i odrobiny wolnego czasu dla siebie pozwalasz dziecku na to, by zbyt długo grało w gry komputerowe, lub oglądało telewizję. Niech robi co chce, myślisz. Niech tylko da mi święty spokój, jeszcze przez chwilę- dodajesz w myślach.

Zdarza się także, że celowo, przedkładając własne przyjemności, matka odbiera własne dziecko jako ostatnie z przedszkola - nie raz i nie dwa, a nagminnie. Przecież nic złego mu się tam nie dzieje… Cóż wszystkie inne dzieci zostały odebrane dużo wcześniej, ale przecież jest pod dobra opieką – tłumaczysz się sama przed sobą.

Karmienie dziecka – to nie takie proste jakby się mogło wydawać!

Także karmienie piersią jest wstydliwym tematem, zwłaszcza gdy nie znosisz tego lub gdy sprawia ci to zbyt dużą przyjemność fizyczną. O zawrót głowy wprawia cię także  karmienie malucha, zwłaszcza wtedy, gdy nie chce jeść zdrowych, odpowiednio zbilansowanych potraw. Pozwalasz mu na wszystko i karmisz niezdrowymi fast foodami, ale publicznie nigdy się do tego nie przyznasz! Ty? Ależ skąd, nigdy!

Bywa i tak, że zabawa z dzieckiem nie przynosi matce radości, a wręcz młoda mama ich nie lubi. Jedyne o czym marzysz, to długi sen, wyjście ze znajomymi do kina i chwila relaksu, a nie zabawa z maluchami. Boisz się zatem nadchodzącego weekendu, bo wówczas dzieci są w domu, wszystkie na twojej głowie. Prawdziwy koszmar, jednak nikomu o tym przecież nigdy nie powiesz.

Wprawdzie matka wymaga od swoich dzieci prawdomówności, to jednak sama kłamie w chwilach jej potrzebnych, zwłaszcza wtedy, gdy dziecko w złości krzyczy i wymusza kupno  nowej zabawki, loda, czy słodyczy. W takiej sytuacji powiesz wszystko, oby tylko dzieciak uspokoił się i to… natychmiast! Pamiętaj jednak, że kłamstwo ma „krótkie nogi” i sama możesz wpaść we własne sidła kłamstwa. Co więcej, jak prawda wyjdzie na jaw, stracisz w oczach dziecka bezcenny autorytet!

 

Strefa dziecka
Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Wtorek, 12 Styczeń 2016
Dziecięcy pokój bywa pełen niebezpieczeństw dla... rodziców. Chyba każdemu opiekunowi zdarzyło się nadepnąć na klocek...
Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Wtorek, 29 Grudzień 2015
Dla dziecka, które dopiero poznaje świat, przedmioty wokół są niebywale ciekawe. Maluch pragnie wszystkiego dotknąć,...
Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Wtorek, 22 Grudzień 2015
Obecnie, gdy znaczna część życia dziecka przebiega na nienadzorowanej aktywności online, rodzice muszą znaleźć dodatkowe...
Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Wtorek, 1 Grudzień 2015
„Gotuj z rybką MiniMini” to program promujący prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieciaki, razem z wesołą rybką,...