Dobieramy sprzęt do monitoringu – 8 podstawowych zasad według naszej redakcji

Piątek, 10 Lipiec 2015

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na założenie monitoringu. Trudno się dziwić – wszak jest to rozwiązanie podnoszące znacznie poziom naszego bezpieczeństwa, a tym samym i komfortu.

O ile jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu monitoring kojarzył nam się raczej z kamerą kiepskiej jakości, tak obecnie mamy do wyboru mnóstwo znakomitych, zaawansowanych urządzeń. Niekiedy trudno dokonać właściwego wyboru, dlatego przedstawiamy osiem zasad, które z pewnością ułatwią to zadanie.

8 podstawowych zasad wyboru odpowiedniego sprzętu

Po pierwsze musimy zastanowić się, jaki dokładnie ma być cel owej instalacji w przypadku naszego domu. W ten sposób będziemy mogli także bez problemu określić, jaki rodzaj sprzętu nas interesuje.

Druga zasada: wybieramy rodzaj systemu. To niezwykle istotna kwestia. Gdy zdecydujemy się na analogowy, poniesiemy mniejsze koszty, pamiętajmy jednak, iż jest on odpowiedni w przypadku instalacji zamkniętych. Droższy system IP można natomiast bez problemu obsługiwać przez Internet.

Pora na zasadę numer trzy: zdecydowanie lepiej na początku zakupić mniejszą liczbę kamer dobrej jakości niż nabyć wiele takich, które nie będą dobrze nam służyły. Pamiętajmy, iż do wyboru mamy kamery analogowe, megapikselowe oraz obrotowe. 

Zasada czwarta: pora na wybór systemu zapisu – wszak i w tym przypadku istnieje kilka rozwiązań. Poklatkowy, z detekcji, ciągły, płynny, duży, mały – tylko od naszych indywidualnych potrzeb oraz preferencji zależy, na jaki się zdecydujemy.

Czas na zasadę numer pięć: nie warto wybierać zbyt wielu urządzeń bezprzewodowych. Choć są wygodne w użyciu, zdarza się, że zawodzą wówczas, kiedy ich bardzo potrzebujemy. A chcemy przecież, by nasz system był w pełni niezawodny.

Szósta zasada, o której także warto pamiętać: nie oszczędzajmy na siłę. Może się bowiem okazać, że wydamy nieco mniej pieniędzy, lecz rezultat będzie taki, iż system nie spełni naszych oczekiwań. Każda część składowa systemu jest istotna, pamiętajmy o tym.

Pora na siódmą zasadę: na kupnie sprzętu założenie monitoringu się nie kończy. Musimy jeszcze nauczyć się w odpowiedni sposób korzystać z niego i poznać jego sposób działania. Warto w takiej sytuacji skorzystać z porad fachowców lub tych, którzy tego typu urządzenia mają już u siebie. Nie bójmy się zadawać pytań – w ten sposób system nie będzie miał przed nami tajemnic.

I na koniec zasada ósma – monitoring nie jest fanaberią, lecz przemyślaną, dobrą inwestycją, która już w niedługim czasie ma nam przynieść mnóstwo korzyści.

Mamy nadzieję, iż nasze rady pomogą wszystkim, którzy właśnie rozważają założenie systemu monitoringu. Kiedy mamy plan działania i podejmiemy ostateczną decyzję co do oczekiwań, z doborem i montażem sprzętu, a następnie jego obsługą, nie powinniśmy mieć żadnych problemów.

 

Strefa dziecka
Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Kapcie ochronią rodziców przed LEGO

Wtorek, 12 Styczeń 2016
Dziecięcy pokój bywa pełen niebezpieczeństw dla... rodziców. Chyba każdemu opiekunowi zdarzyło się nadepnąć na klocek...
Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Drobiazgi, które ustrzegą dziecko przed domowymi wypadkami

Wtorek, 29 Grudzień 2015
Dla dziecka, które dopiero poznaje świat, przedmioty wokół są niebywale ciekawe. Maluch pragnie wszystkiego dotknąć,...
Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Kaspersky Safe Kids pomaga rodzicom chronić ich dzieci

Wtorek, 22 Grudzień 2015
Obecnie, gdy znaczna część życia dziecka przebiega na nienadzorowanej aktywności online, rodzice muszą znaleźć dodatkowe...
Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Rybka MiniMini poleca przepisy na zdrowe posiłki

Wtorek, 1 Grudzień 2015
„Gotuj z rybką MiniMini” to program promujący prawidłowe nawyki żywieniowe. Dzieciaki, razem z wesołą rybką,...